X

اخبار و مقالات

10

تا امروز علائمی مانند تب، احساس خستگی، سرفه خشک، از دست دادن حس بویایی و چشایی و مشکلات تنفسی نقش اصلی را در ابتلا به کرونا داشتند، اما با انجام تست‌های بیشتر علائم دیگری همانند علائم گوارشی و التهاب چشم را هم در میان مبتلایان شاهد بودیم.

 پزشکان احتمال می‌دهند که آسیب‌های پوستی هم از عوامل جدید ابتلا به ویروس کرونا می باشند.

طبق اعلام اتحادیه ملی متخصصان پوست فرانسه تورم و قرمزی انگشتان و همچنین قرمزی ناگهانی پوست که گاهی اوقات با درد همراه است،  می تواند از علائم ویروس کرونا باشد.

به گزارش مشرق، تحقیقات جدید نشان می‌دهد، که یکی دیگر از علائم ویروس کرونا، ایجاد لکه ‌های سرمازدگی روی انگشتان دست و پا است.

پایگاه خبری "U.S news" نوشت، اخیراً در برخی از مبتلایان به بیماری کرونا دیده شده است که لکه‌ های سرمازدگی در نوک انگشتان پا و دست آنها دیده شده است.

 "استر فریمن"، متخصص بیماری‌های پوستی در "بیمارستان ماساچوست" در "بوستون" آمریکا با تحقیق روی این عارضه گفت: «یکی از شگفت‌آورترین یافته ‌ها در این بیماری همه گیر، ضایعاتی است که در انگشتان دست و پای مردم مشاهده می‌کنیم؛ خوشبختانه این خطر جدی نیست و به مرور زمان از بین می‌رود.»

وی ادامه داد: « به نظر می‌رسد که این عارضه، التهاب سیستم گردش خونی است که به‌ صورت لکه سرمازدگی در پوست ایجاد می‌شود؛ مانند شخصی که در زمستان دچار یخ‌زگی شده است.»

محققان نام این عارضه پوستی را "کووید انگشتان" (COVID TOES) گذاشته‌اند؛ به گفته آنان این عارضه ممکن است در تمامی رده‌های سنی رخ دهد و فقط مخصوص سنین خاص نیست.

توصیه می شود،  افراد به محض دیدن این علائم با متخصص پوست خود تماس بگیرند.

 بسیاری از پزشکان به علت شرایط موجود و تعطیلی مطب هایشان، امکان ویزیت ندارند و مشاوره ویدئویی و مجازی را فراهم کرده اند تا بیماران بتوانند با آن‌ها در ارتباط باشند.

 بهترین گزینه این است که در افرادی که این علائم پوستی مشاهده می شود، تست کرونا گرفته شود.

 

با عضویت در باشگاه مشتریان عرفان، می توانید استفاده از خدمات تشخیصی کرونا ویروس را بهمراه تخفیف و با مشاوره ی تلفنی پزشکی رایگان، دریافت کنید. 

 

 

Actions: E-mail | Permalink |
تلفن تماس

تلفن گویا :02172948

تلفن ثابت :02122067830

اینستاگرام : erfanclub.ir
پست الکترونیک : info@erfanclub.ir

آدرس

آدرس باشگاه مشتریان : تهران، سعادت آباد، خیابان سرو غربى، بعد از میدان شهرداری، خیابان صدف، خیابان صنوبر، پلاک 6، طبقه چهارم
واحد مدیریت گروه خدمات درمانی عرفان سلامت: 

تهران، سعادت آباد، خیابان سرو غربی، بعد از میدان شهرداری، خیابان صدف، خیابان صنوبر، پلاک 6، طبقه اول

دی ان ان