X

اخبار و مقالات

17
1. آیا حمام آب گرم یا داغ از ابتلا به ویروس کرونا پیشگیری می ‌کند؟
مطالعات علمی نشان می دهد که سردی هوا ویروس‌ کرونا را نمی‌ کشد. دمای طبیعی بدن انسان ۳۶.۵ تا ۳۷ درجه است و اینکه در دمای هوای بیرون بدن ویروس می ‌تواند دوام بیاورد.
دمای طبیعی داخل بدن شما بین ۳۶.۵ تا ۳۷ درجه باقی می ‌ماند مستقل از اینکه دمای داخل حمام چقدر است و دوش با آب داغ تاثیری بر ویروس ندارد و بلکه حمام با آب داغ ضرر دارد و حتی منجر به سوختگی پوست در مواردی  می شود. باید برای ضدعفونی دست از صابون یا ژل الکلی استفاده کرد.
2. آیا ویروس کرونا از طریق نیش پشه منتقل می ‌شود؟
مطالعات نشان می دهد که ویروس کرونا از طریق نیش پشه منتقل نمی شود و این ویروس از طریق بزاق دهان یا ترشحات بینی فرد مبتلا به هنگام سرفه یا عطسه به دیگران منتقل می ‌شود.
3. آیا می ‌توان از لامپ ضد عفونی ‌کننده با نور فرابنفش استفاده کرد؟
لامپ‌ های فرابنفش ضرر دارد و نباید برای تمیز کردن دست‌ها یا دیگر نقاط بدن استفاده شوند زیرا سبب خشکی پوست می شود.
4. آیا دوربین‌های حرارتی در فرودگاه‌ها یا مراکز عمومی برای شناسایی بیماران جدید موثر هستند؟
دوربین ‌های حرارتی برای شناسایی مبتلایانی که تب دارند موثر است زیرا عفونت ویروسی باعث تب می‌شود و این دوربین ‌ها می‌ توانند دمای بالاتر از حد مجاز بدن را تشخیص دهند اما ابن دوربین ها برای افرادی که علائم بیماری در آنها ظاهر نشده کارایی ندارد. زیرا علائم بیماری بین دو تا ده روز بعد از آلودگی شروع به ظاهر شدن در بدن انسان‌ها می‌ کند.
5. آیا اسپری کردن الکل یا کلر بر روی بدن می تواند ویروس کرونا را از بین ببرد؟
اسپری کردن الکل یا کلر بر روی اعضاء بدن سبب کشته شدن ویروسی در بدن افراد نمی شود، زیرا الکل و مواد ضد عفونی کننده برای سطوح کاربرد دارد و در صورت پاشیدن به اعضای بدن باعث بروز آسیب اعضا می شود.
6. آیا فقط افراد مُسن تحت تاثیر ویروس کرونا قرار می‌ گیرند؟
افراد در هر سنی می ‌توانند به ویروس کرونا مبتلا شوند. اما افراد مسن و بیماران با سابقه به بیماری‌ های زمینه ای بیشتر از دیگران در برابر این ویروس آسیب پذبرتر هستند و سازمان جهانی بهداشت به تمامی افراد در هر سنی که هستند، توصیه می کند که برای محافظت از خود در برابر ویروس کرونا بهداشت فردی خود را رعایت کند.
با عضویت در باشگاه مشتریان عرفان، می توانید استفاده از خدمات تشخیصی کرونا ویروس را بهمراه تخفیف و با مشاوره ی تلفنی پزشکی رایگان، دریافت کنید
 
 
Actions: E-mail | Permalink |
تلفن تماس

تلفن گویا :02172948

تلفن ثابت :02122067830

اینستاگرام : erfanclub.ir
پست الکترونیک : info@erfanclub.ir

آدرس

آدرس باشگاه مشتریان : تهران، سعادت آباد، خیابان سرو غربى، بعد از میدان شهرداری، خیابان صدف، خیابان صنوبر، پلاک 6، طبقه چهارم
واحد مدیریت گروه خدمات درمانی عرفان سلامت: 

تهران، سعادت آباد، خیابان سرو غربی، بعد از میدان شهرداری، خیابان صدف، خیابان صنوبر، پلاک 6، طبقه اول

دی ان ان