X

اخبار و مقالات

23

به گزارش باشگاه مشتریان،  به نقل از ایسنا ، با اشاره به افزایش استفاده از ماسک در پی شیوع بیماری کرونا، گفت: متاسفانه بسیاری افراد نکات بهداشتی مربوط به استفاده از ماسک را رعایت نمی کنند.

بیان می شود : ماسک های بهداشتی باید طبق شیوه مصرفی که برای آنها تعیین شده استفاده شوند و نمی‌ توان استفاده مستمر از آنها داشت.

 با اشاره به مصرف ماسک های پارچه ای، سه لایه جراحی و ماسک N95 درسطح جامعه، گفته می شود : هریک از این ماسک‌ ها تنها برای مدت معینی قابل استفاده هستند.

کارشناس بهداشت محیط افزود : ماسک‌ های پارچه ای و سه لایه جراحی باید نهایتا دو تا سه ساعت استفاده شده و بعد از این مدت بصورت بهداشتی دفع شود.

 تصریح گردید : در خصوص استفاده از ماسک های N95 هم مدت استفاده از این ماسک ها نهایتا ۲۴ ساعت است و بعد از این مدت استفاده باید دور انداخته شوند.

 تنها برخی ماسک ‌های نانو در بازار موجود است که می‌ توان آنها را شسته و بعد از خشک کردن و اتوکشی، مجدد استفاده کرد که استفاده از این ماسک ها هم نهایتا برای پنج تا شش بار است.

کارشناس بهداشت محیط با بیان اینکه عدم رعایت مدت استاندارد استفاده از ماسک موجب تشدید آلودگی توسط خود ماسک می ‌شود، گفت: ماسک‌ های استفاده شده با تنفس و بزاق فرد در تماس هستند و از طرف دیگر با آلودگی های محیطی و میکروبی و ویروس و گرد و خاک تماس دارند، بنابراین با گذشت مدت استاندارد مصرف آنها عملا به کانون آلودگی تبدیل می‌ شوند.

وی افزود: در همین راستا افراد باید نسبت به مدت استفاده از ماسک دقت داشته و ماسک‌ ها را دوباره استفاده نکنند.

هم چنین  تصریح کرد: از طرفی مردم باید نسبت به نگهداری بهداشتی ماسک‌ ها دقت داشته باشند و ماسک ‌های استفاده نشده را همینطور داخل کیف نگذاشته و بدون محافظ در محیط قرار ندهند، چرا که در غیراینصورت ماسک ها پیش از استفاده آلوده می‌ شوند.

وی افزود : ماسک های استفاده نشده باید داخل بسته های بهداشتی یا داخل پلاستیک ( نایلون )  تمیز گذاشته و سپس در محیط یا داخل کیف قرار بگیرند.


با عضویت در باشگاه مشتریان عرفان، می توانید استفاده از خدمات تشخیصی کرونا ویروس را بهمراه تخفیف و با مشاوره ی تلفنی پزشکی رایگان، دریافت کنید.

Actions: E-mail | Permalink |
تلفن تماس

تلفن گویا :02172948

تلفن ثابت :02122067830

اینستاگرام : erfanclub.ir
پست الکترونیک : info@erfanclub.ir

آدرس

آدرس باشگاه مشتریان : تهران، سعادت آباد، خیابان سرو غربى، بعد از میدان شهرداری، خیابان صدف، خیابان صنوبر، پلاک 6، طبقه چهارم
واحد مدیریت گروه خدمات درمانی عرفان سلامت: 

تهران، سعادت آباد، خیابان سرو غربی، بعد از میدان شهرداری، خیابان صدف، خیابان صنوبر، پلاک 6، طبقه اول

دی ان ان